Програмним РРО в Україні бути

Вересень видався надзвичайно продуктивним та насиченим на події в розрізі розвитку проекту «Смарт Каса». Останні тижні відзначились суттєвими, та навіть, вирішальними кроками на шляху до успішного завершення участі ТОВ «Укртрімекс» в експериментальному проекті ДПС [последние 3 слова - кликабельные - ссылка на статью от 26.03]

 

Так, менш, ніж 3 тижні тому Верховною Радою України було одержано 2 законопроекти щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг №1053-1 та №1073-1 з поправками від 06.09.2019р., якими впроваджується комплекс дій для залучення більшої кількості підприємців до застосування РРО.

 

Та вже 20.09.2019р. обидва Закони було прийнято у другому читанні. При цьому малий бізнес негативно сприйняв нові вимоги до порядку фіскалізації, що вступають в дію з жовтня 2020 року, основні з яких:

• розширення переліку видів діяльності та груп оподаткування, для яких застосування РРО є обов’язковим;

• спрощення процедури реєстрації РРО — проведення засобами Електронного кабінету;

• право вибору програмних РРО;

• використання електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, обов’язкових до подання;

• запровадження механізму мотивації споживачів (покупців) вимагати дотримання підприємцем встановленого порядку проведення розрахунків (кешбек).

В ситуації, що склалась, вирішенням непорозумінь між державою та підприємцями як раз може стати застосування безкоштовного програмного РРО, такого як «Смарт Каса», замість високовартісного класичного.

 

Тому ще більшого значення набуває остання основоположна подія вересня - презентація готового функціонуючого продукту на засіданні комітету Міжвідомчої робочої групи та подальше успішне проходження програмно-технічним комплексом «Смарт Каса» випробувань Державної Податкової Служби України, відповідно до Протоколу від 25.09.2019р. Даним документом підтверджено забезпечення умов для проведення тестування «Смарт Каса», як новітньої моделі програмно-технічного комплексу, призначеного для реєстрації розрахункових операцій.

РРОпрограмнийзаконопроект1053-11073-1фіскалізація